Dr.Horák - koncerty a CD

domov
Vladimír Mišík & ETc / Slniečko 

Vladimír Mišík & ETc / Slniečko

dátum: 17.05.2018 o 19:00
miesto podujatia:
 
 Dom kultúry Devín, Rytierska 2 (Bratislava - Devín / SK)
 (nájsť na mape pomocou GoogleMaps)
lístky:
voľné sedenie vypredané

« naspäť
popis:

 

Vladimír Mišík, ktorý v minulom roku oslávil krásne 70-te narodeniny mimo iné aj vypredaným koncertom v bratislavskom Ateliéri Babylon, sa po viac ako roku  vracia do Bratislavy, aby spolu so svojou skupinou ETc potešil svojich fanúšikov. Tí slovenskí, ktorí sú jeho vernými súputníkmi už celé desaťročia vedia, že v súčasnosti už nie je veľa príležitostí vidieť a počuť ho v našich končinách naživo. Koncertuje prevažne v Českej republike, na Slovensko prichádza sporadicky a keď sa tak stane, je to vždy sviatkom pre všetkých zúčastnených.

 

Vladimír totiž patrí k tomu najlepšiemu, čo možno v súčasnosti na koncertnom pódiu z českej scény počuť. Už desaťročia je zárukou vysokej kvality a hudobného, muzikantského ale aj textového majstrovstva. Tak tomu bolo ostatne počas celej jeho hudobnej kariéry - jeho hudobná cesta viedla od začiatku 60-tych rokov cez viaceré kapely, za všetky spomeňme Komety, Matadors, Blue Effect či Flamengo. V polovici 70-tych rokov založil skupinu ETc, s ktorou s rôznymi personálnymi obmenami, v posledných rokoch však v stabilnej „statickej“ zostave (Pavel Skála, Petr Kulich Pokorný, Pavel Novák, Jiří Zelenka, Vladimír Pavlíček) koncertuje dodnes. Počas svojho života sa podieľal na viacerých zlomových a dnes možno bez nadsázky povedať kultových albumoch československej rockovej a bigbeatovej scény. Patria medzi ne hlavne albumy Meditace (s Blue Effectom) a Kuře v hodinkách (s Flamengom), ktoré dlhé roky patrili k zberateľským raritám a nedávno vyšli vo veľmi úspešných reedíciách ako na CD, tak aj na LP. V reedícii vyšiel po 40 rokoch rovnako aj prvý eponymný album Vladimír Mišík.  A i keď zdá, že na ďalší radový autorský album po veľmi vydarenom CD Ztracený podzim si asi budeme musieť ešte chvíľu počkať, Vladimír vôbec nezaháľa a pracuje, pokiaľ mu to jeho zdravie dovolí, na plné obrátky. V uplynulom roku nás potešil celovečerným autobiografickým dokumentom Nechte zpívat Mišíka, v ktorom poodhalil nielen svoj muzikantský, ale aj súkromný život a svoju hudobne nadanú rodinu. Jeho českí priaznivci potom mali možnosť vidieť rodinu Mišíkovcov v ojedinelom koncertom projekte Family Jam, kde sa na jednom pódiu za spievodu skupiny ETc stretli Vladimír, jeho synovia Adam, Maťo, dcéra Barbora a manželka Eva.

 

V minulom roku vyšla k jeho životnému jubileu v treťom rozšírenom vydaní aj reedícia knihy rozhovorov Ondřeje Bezra s Vladimírom Mišíkom Byl jsem dobrej. Okrem doplnenia aktuálnych udalostí zo spevákovho života prináša aj rozhovory s ľuďmi zo spevákovho bezprostredného okolia, doteraz nevydané Mišíkové piesňové texty a bohatý fotoarchív. A len pred pár dňami vyšlo vôbec po prvýkrát vo formáte CD album Pár tónů, které přebývají. Ide o záznam koncertu z Malostranskej besedy z roku 1980, ktorý vyšiel takmer pred 30 rokmi len na vinyle. Toto komponované predstavenie  hudby a textu predstavuje ojedinelé spojenie básní Václava Hráběho, mladého a tragicky zosnulého mimoriadne nadaného básnika, recitácií Mirka Kovaříka a hudobného improvizovania a piesní Vladimíra Mišíka.

 

Okrem tohto všetkého Vladimír pravidelne koncertuje a 17.mája 2018 príde pri jednej z mála príležitostí aj na Slovensko. A tak tí, ktorí majú radi jeho krásne piesne s vynikajúcimi textami odohrané zo srdca a naživo s tým najväčším muzikantským majstrovstvom, príďte do Domu kultúry Devín a užite si večer s Vladimírom Mišíkom & ETc.  Spolu s ním sa na pódiu predstaví piešťanská folk-rock-punková kapela s prvkami world music a gypsy soundu Slniečko alebo Punto & rybacé hlavy, ktorá má na svojom konte už osem vydaných albumov. Ich pesničky spievané v piešťanskom dialekte s humornými textami Petra Remiša sú zárukou dobrej zábavy.

 

 Vladimír Mišík

https://www.youtube.com/user/MisikVladimir

Slniečko

https://www.youtube.com/watch?v=fVY27KcxLZ4

 

https://www.youtube.com/watch?v=R8OtURF6YKU